Pomozte nám

Dobrý den,

vítejte na Festivalu planet. Doufám, že si to u nás užijete. Hlavní ozdobou festivalu je Temnalóna – model temné podoby světlé planety Země. Připraveno je také letní kino s vesmírnou duší, výstava fotografií z Mezinárodní kosmické stanice, přednášky nebo pořady v digitáriu – našem stroji na vizuální zázraky.

Nebudu vám nic předstírat.  Aby se však takové zázraky mohly na Kraví hoře odehrát, je potřeba dost peněz. 

Naštěstí máme celou řadu podporovatelů – a já jim za to moc děkuji!  Zařadit se mezi ně ale můžete i vy. A to docela jednoduše. Stačí si koupit dobrovolnou vstupenku na náš Festival planet.

Použít můžete QR kód, který najdete na panelech s výstavou, na budově naší hvězdárny nebo ho uvidíte před promítanými filmy. Můžete se také zastavit na pokladně naší hvězdárny a koupit si vstupenku přímo tam. 

Výše příspěvku záleží jen na vás.

A jak se získanými penězi naložíme? Vybrané finanční prostředky použijeme k úklidu a zvelebení parku Kraví hory. Aby byl tento festival – stejně jako ty budoucí – co nejkrásnější. A kdo přispěje víc než 200 korun, může si na pokladně vyzvednout malou 3D kopii jednoho z našich láskyplných mimozemšťanů.

Moc děkuji za podporu. Velmi si ji vážím!

Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno a velitel stroje na zázraky